Strona: Wizyta studentów logistyki w centrum dystrybucyjnym firmy Amplus / Zakład Informatyki w Zarządzaniu

Wizyta studentów logistyki w centrum dystrybucyjnym firmy Amplus

2018-06-07

W dniu 4 czerwca 2018 roku, studenci III roku logistyki, w ramach przedmiotu Dystrybucja artykułów spożywczych, odwiedzili centrum logistyczne firmy Amplus sp. z o.o., w Prandocinie- Iłach. Spółka Amplus jest wiodącym polskim producentem oraz dystrybutorem owoców i warzyw, na stałe współpracująca z ponad 1600 producentami z całego świata, posiadająca bogate zaplecze logistyczne, technologiczne i magazynowe oraz realizująca ponad 1000 dostaw miesięcznie.

W skład infrastruktury firmy wchodzi najnowocześniejsza w Polsce i jedna z najnowocześniejszych w Europie, spełniająca najwyższe standardy, baza przechowalniczo – chłodnicza w Prandocinie – Iłach. Obiekt w Prandocinie to 17 chłodni o pojemności 1000 ton każda, w tym także chłodnie mające możliwość sterowania składem atmosfery, temperaturą i poziomem wilgotności. Znajduje się tam również 31 ramp załadunkowo – rozładunkowych oraz 22500 m2 hal produkcyjnych.

Amplus posiada również własną flotę samochodów chłodni, pozwalających utrzymać wysoką jakość produktu podczas transportu. Firma dbając o najwyższą jakość produktów działa w oparciu o przejrzyste standardy (system HACCP wg norm IFS, BRC Global Standard for Food Safety,  QS Quality scheme for food oraz Global G.A.P.

dr inż. Bożena Kusz