Strona: Nowa aparatura na wyposażeniu laboratoriów Wydziału Zarządzania / Zakład Informatyki w Zarządzaniu

Nowa aparatura na wyposażeniu laboratoriów Wydziału Zarządzania

2016-03-04

Zaplecze laboratoryjne Wydziału Zarządzania wzbogaciło się o unikatowy system chromatografii cieczowej, sprzężonej ze spektrometrem mas  AB SCIEX QTRAP ® 5500. Urządzenie  zaliczane jest do najbardziej zawansowanych na świecie rozwiązań w zakresie  chromatografii  i spektrometrii.  System jest przeznaczony do jakościowej i ilościowej analizy substancji chemicznych. Charakteryzuje się niezwykłą precyzją i szybkością wykonywanych pomiarów. Metoda ta posiada szerokie spektrum wykorzystania i znajduje  zastosowanie w takich dziedzinach jak: ochrona środowiska, biotechnologia żywność, farmakologia, kryminalistyka, kontrola antydopingowa.

Podmioty zainteresowane prowadzeniem badań z wykorzystaniem nowej aparatury zapraszamy do współpracy.