Strona: Laboratorium badawczo – symulacyjno – obliczeniowe rzeczywistości rozszerzonej / Zakład Informatyki w Zarządzaniu

Laboratorium badawczo – symulacyjno – obliczeniowe rzeczywistości rozszerzonej

2013-12-18

Laboratorium badawczo – symulacyjno – obliczeniowe rzeczywistości rozszerzonej powstało w ramach dofinansowania ze środków Unii Europejskiej jako część projektu „Rozbudowa infrastruktury naukowo – badawczej Politechniki Rzeszowskiej – etap II” na Wydziale Zarządzania. Laboratorium składa się z czterech samodzielnych stanowisk badawczych umożliwiających prowadzenie badań naukowych z zakresu:

• tworzenia grafiki oraz animacji komputerowej
  • przeprowadzania symulacji komputerowych z wykorzystaniem grafiki trójwymiarowej
  • tworzenia interaktywnych aplikacji wykorzystujących środowisko wirtualne
  • kreowania rzeczywistości rozszerzonej w czasie rzeczywistym
  • wizualizację wyników badań z wykorzystaniem technologii stereoskopowej
  • wizualizację wyników badań z wielu źródeł jednocześnie

Opiekunem laboratorium badawczo – symulacyjno – obliczeniowego rzeczywistości rozszerzonej jest prof. dr hab. inż. Krzysztof Tereszkiewicz, kierownik Zakładu Informatyki w Zarządzaniu na wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.