Strona: Delegacja z Wietnamu / Zakład Informatyki w Zarządzaniu

Delegacja z Wietnamu

2023-10-30
, red.  dr inż. Bożena Kusz

Wizyta władz Politechniki Rzeszowskiej w Wietnamie zaowocowała podpisaniem umowy na lata 2023–2028 z firmą Vintraco JSC, w ramach której kandydaci z Wietnamu będą się kształcić na naszej uczelni. Dnia 17 października 2023 roku członkowie delegacji z Wietnamu gościli na Wydziale Zarządzania PRz.

Podczas wizyty delegacja miała możliwość zapoznania się z sprzętem badawczym i dydaktycznym stosowanym do prowadzenia zajęć ze studentami oraz wykorzystywanym w działalności naukowo-badawczej w laboratoriach WZ.

Goście wizytowali Laboratorium Towaroznawstwa, Laboratorium Instrumentalnej Analizy Jakości Żywności, Laboratorium Kryminalistyki oraz Laboratorium Rozszerzonej Rzeczywistości. Pokazano wybrane doświadczenia dotyczące towaroznawczej oceny żywności. W celu przybliżenia tematyki badań przeprowadzanych w tych laboratoriach zaprezentowano proces ozonowania żywności, omówiono także proces pomiaru luminancji do oceny zawartości tłuszczu w produktach mięsnych. W Laboratorium Badań Kryminalistycznych zaprezentowano sposoby zabezpieczania śladów linii papilarnych i innych dowodów pozostawianych na miejscu przestępstwa. Podczas swojej wizyty goście z Wietnamu mieli również możliwość przekroczenia granic rzeczywistości i zanurzenia się w niesamowitym świecie filmu 360 stopni w Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości.